חיפוש
  • noa geiger

ספרים לגיל הרך על הריון ולידה

עודכן: 11 באוג׳ 2020

נועה בחייאת, תהיי חברה. מה לגבי ספרים? יש איזה ספר על הריון ולידה להמליץ לי?


איך לספר לילדינו על הריון ולידה?

מתי בכלל לתווך את זה?

האם ליזום את השיחה או שעדיף לתת להם לשאול ?


בתמונה המצ"ב יש 3 ספרים שקניתי הביתה. בחנויות הספרים/ספריות ניתן למצוא עוד שלל ספרים בנושא, חשוב ממש שתעיפו מבט פנימה לראות מה איכות האיורים ובמה הספר מתמקד ( הריון או לידה, חלק טכני או חלק רגשי, כניסה להריון או מהלך ההריון עצמו).


# לדעתי חשוב שילד.ה ידעו מגיל צעיר כיצד באים ילדים לעולם. למה? כי זה קל יותר. ככל שהם גדלים עם התוכן הזה מוטמע בתוכם, ככה קל להם ולנו יותר להכיל את זה. אין איזה סוד גדול!! גם תכלס, למה זה צריך להיות סוד? (אני באמת שואלת).

# הורים רבים חשים מבוכה רצינית מול שיחה על היריון ולידה. באמת שהמבוכה העיקרית היא במענה על השאלה "אבל... איך התינוק נכנס לשם?" או אז רבים מהאבות והאימהות פשוט נתקעים. למה? כי בראש רצות מחשבות על סקס. ולרוב ההורים מאוד לא נוח לחשוב על סקס כשהם בשיחה עם הילד.ה. (זה מעולה, אני חושבת שזה מעיד על בריאות מינית והפרדה טובה).

# בעזרת ספרים נוכל לספר ולתווך הריון ולידה יותר בקלות היות שהדבר מרחיק מאיתנו את הנושא. זה לא אנחנו, זה בספר. מה גם שכבר בחרו בשבילנו, באופן מקצועי, את המילים "הנכונות".


אז יש לי כאן 3 ספרים שאני ממליצה. סידרתי אותם בסדר היררכי שמייצג את דעתי המקצועית. עם זאת, חשוב מאוד שההורים יבחרו את הספר שלדעתם נכון להקריא, שמתחבר לערכים מהבית.

* לכן כדאי ללכת לבדוק מה יש בשוק ומה נחמד לך להקריא.

הספר הראשון יותר רך, פלואידי, מייצג מגוון משפחות ואינו נופל להגדרות נוקשות. הוא מתמקד בהחלטה להביא ילדים מתוך חיבור, רצון בהורות ופחות עסוק בחלק הטכני. עם זאת הוא מדגים באופן מכבד את הנושא של סקס בוגר.

הספר השני מאוד אינפורמטיבי, נכתב ע"י עו"ס דתיה, לדעתי הוא נפלא עם זאת יש בו המון מידע!! חלק מההורים ירגישו שהוא מעמיס.

הספר השלישי הוא מעט מיושן, אינפורמטיבי ועם איורים מעולים. הוא ממש כתוב נעים וילדי.


שאלות? מכיר.ה ספר טוב שאהבת? אשמח לשמוע עליו!!


39 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול