חיפוש
  • noa geiger

שאלה ותשובה : תיווך לידת אח/אחות

שאלה שהגיעה מהקהל ,

"היי נועה, מחר אנחנו חוזרים הביתה עם תינוק חדש וניתן להניח שהילדים הגדולים ישאלו מאיפה הוא הגיע.. מה תמליצי לענות בעצם? "


שאלה נהדרת מבחינתי. מדובר בהורים שרוצים להתכונן, שמבינים שיכול להיות שהשאלה תביך או תעורר בהם אי נוחות ושהם רוצים לדעת איך לענות בצורה מותאמת שתיתן מענה לכל הצדדים.


המסר המרכזי שלי הוא כזה: אני בעד האמת הפשוטה. לא רק בגלל ששקרים נוטים להסתבך אלא בעיקר בגלל שחשוב שילדים וילדות ידעו את האמת. כן, כבר בגיל שנתיים.

אפשר לענות : נכון שהתינוק גדל בבטן של אמא? לנשים יש חור מיוחד בפות שלהן, במהלך הלידה החור גדל, התינוק יוצא משם ואז החור קטן חזרה.


אם תעדיפו גירסא לייט? התינוק יוצא מאיבר המין של האישה, יש לה חור מיוחד שגדל בלידה.

במקרה של לידה קיסרית מומלץ להסביר שלאמא פתחו פתח בבטן וממנו הוציאו את התינוק, אפשר ומומלץ לספר שרוב הנשים יולדות דרך פתח מיוד שיש להן בפות. חשוב בעיני בגלל שהאמת היא שאחוז הלידות הקיסריות די נמוך באוכלוסיה. כדי לייצר מציאות שבה לאישה יש את הכח ביידים- אני ממליצה להגדיר את זה כלידה קיסרית ולא ניתוח קיסרי.


אל תעמיסו במידע - בכל גיל, תנו לילד.ה להוביל את השיחה. ממליצה לענות בשורה קצרה ולחכות לשאלת המשך. אני יכולה לומר שאני מרגישה מאוד בנוח לשוחח על הנושאים האלו ולכן אין לי בעיה לפרט.. אני עוצרת לבדוק איך הבנות שלי מגיבות לזה.


הרחיקו את החוויה- זה קורה רק לנשים מעל גיל 18. אי אפשר ללדת לפני זה (אל דאגה, האמת תצא לאור כשילידכם יגדלו ). רק נשים מבוגרות יולדות תינוקות, ילדות לא יכולות להיכנס להריון בשום צורה. דברו על נשים אחרות.

למשל: כשאישה בהריון והעובר ממש גדול.ה אז יש לאישה יש כאבים מיוחדים שגורמים להתרחבות של הפתח ואז היא יולדת. אל תדברו על עצמיכן, זה לפעמים מוסיף לקושי שלנו ולעיתים גם מפחיד את הילד.ה שכאב לאמא .

אם חשוב לכן.ם לספר על עוד סגנונות לידה- עשו זאת.


אל תחרטטו ואל תשקרו, עדיף להגיד "אני לא בטוחה " אני אברר" תשאלי את אבא" וכאלו.. ולחזור עם תשובה בהמשך.


תמיד אני ממליצה להחזיר את השאלה אל הילד.ה. אבל זה תלוי בכמה כח יש לך לחפירה . כל זה בהנחה שמדבור בילדים וילדות בני 4 ומעלה.. עם בני 3 ומטה לא הייתי ממכבירה בשאלות אלא פשוט עונה לעניין וזהו.

כל זאת כדי לא להעמיס עליהם.ן


* קרדיט לתמונה המדהימה : שחר וייצמן


30 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול