חיפוש
  • noa geiger

שאלה ותשובה : קולות במהלך קיום יחסים, איך לתווך?

טוב, יש לי שאלה הכי מביכה אליך נועה. בהנחה שהילדים כבר גדלו והם בחדר נפרד ובהנחה שאנחנו מקיימים יחסי מין ובהנחה שאנחנו קצת רועשים מדי פעם. אני די מפחדת שהילדים ישמעו אותנו…." אנונימית בפניה לדף. האם ממש חשוב שלא לעשות רעש או שיש דרך לתווך את הרעש הזה לטובה?


ראשית, אני ממליצה לנסות להצניע את הקולות עד כמה שאפשר כדי לא לייצר מצב מביך שבו יחסי המין שלכם חשופים כך לילדים. שנית, אין צורך ליזום על הנושא שיחה. היו מוכנים אליו, אם התוכן עולה מהילדים אז חשוב לתת מענה שיניח את הדעת לכולם במשפחה.


למעשה אני מחלקת את התשובה לפלחי גיל : גיל שנתיים עד ארבע- אפשר להגיד שאלו קולות של בית, שלכל בית יש את הקולות שלו.. כמו שאם יש כלב בבית אז נשמע נביחות, אם יש חתול בבית נשמע יללות וכך הלאה. לכל משפחה יש את הקולות שלה. אני ממליצה לשאול את הילד.ה אם יש לבית שלנו קולות שייחודים לו? במידה והילד.ה מתעקש.ת להבין, ניתן לומר שכמו שלנשיקה יש צליל ככה גם לחיבוק של גדולים יש צליל. לא להכביר במילים. בוודאי לא להגיד שאלו קולות של *סקס*. זה יכול להעמיס ולהציף ולהוסיף לחוסר ההבנה.

בגילאים 4-8 אני חושבת שמומלץ לדבר על קולות הנאה. אבא ואמא אוהבים להתחבק ולעשות דברים ביחד, כחלק מכך יוצאים מהם קולות שונים שמבטאים את הרגשות. למשל אם אוכלים קינוח אהוב או אוכל טעים יש אנשים שאומרים יאמי… יאמי… ועושים תנועות על הבטן. אפשר ומומלץ לשאול אותןם איזה קולות מוכרים להםן של הנאה ולהיזכר ביחד. גם כאן אפשר לדבר על קולות שונים שיש בבתים.

אפשר לשאול אם הקולות מפריעים.

בגיל 8 ומעלה אפשר לנצל את העניין כדי לפתח שיחה על יחסי מין. ניתן לומר כשכמבוגרים מקיימים יחסי אהבה אז הם משמיעים קולות. חשוב שלא לדבר על הסקס של אבא ואמא. הניחו שמעל גיל 8 ישנו סיכוי שהילד.ה כבר צפו בפורנו והכירו את הקולות. נצלו את השיחה כדי לשאול, מה הם יודעים על יחסי מין, איך הם מבינים אותם, האם יש להם שאלות בנושא. * אל תחשבו על הסקס שאתם מקיימים* חישבו על יחסי מין כמשהו שמבוגרים עושים וחשוב להבין אותו. הוא מסקרן, מרתק, ולרוב אין ממש מקום לדבר עליו בפתיחות הראויה לו.

מה לדעתך יתאים לילד.ה שלך? חשוב לדמיין את השיחה הזו בראש ולנסות לנקות את הבושה שעולה בך. חילקתי את הגילאים בצורה גסה, חישבו על הילד.ה שלכםן, מה יתאים לה.ו?

וברור שאם לא תשמיעו קולות הדבר הזה יחסך מכםן. לפעמים זה פשוט הכי נכון. בשביל זה יוצאים לצימר :)24 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול