חיפוש
  • noa geiger

שאלה ותשובה : נשיקות על הפה בין בני משפחה גרעינית

שאלה מרתקת מאנונימית "יש לי שלושה ילדים צעירים, האמצעית עולה לכיתה א' והיא ואחיה הקטן ממש מחוברים, כל היום משחקים ביחד ויש להם קטע שהם מתנשקים בפה. לפעמים זה נראה לי חמוד ולפעמים נדמה לי שאני צריכה לעצור את זה, לא בטוחה למה?"


תחילה חשוב להבין שנשיקות על הפה הן עניין תרבותי וחברתי. יש חברות שבהן גם הורים מבוגרים מתנשקים עם הילדים והילדות הבוגרים שלהם ישירות על הפה. יש תרבויות שבהן גם תינוקות לא מקבלים נשיקות על הפה מהוריהם. אני מאמינה שגם כאן יש קודם כל את העניין המשפחתי.

איך גידלו אתכם? מה נוח לכם?


ככלל, רוב ההורים יחששו שהתנהגות שמקבלת ולידציה (אישור) בבית, תזלוג החוצה למסגרת, חברים ושאר הסביבה. אין ספק שיש מקרים שבהם זה יקרה, בד"כ הבסיס לזה יהיה בדיקה של הילד.ה את התגובות הסביבתיות להתנהגות.

לרוב, אינטימיות פיזית עם אחים והורים לא נוטה לזלוג החוצה. ילדים וילדות מגיל צעיר יבחינו בהבדל בין קרובי משפחה ממעגל ראשון (הורים ואחים.ות) למעגל שני (סבא וסבתא, דודים) למעגל שלישי (מסגרות, חברים וכיו"ב). אנחנו ההורים מהווים מודל עבור ילדינו כיצד להבדיל בין התנהגות עם בני משפחה גרעינית לבני משפחה רחוקה ולחברים.ות. הדבר הזה קורה באופן טבעי כשאנחנו נישאר בנאמנות לרגשות שלנו ונפעל על פיהן. כלומר, אם לא נוח לך להחליף בגדים ליד אחד מההורים שלך- מומלץ לא לעשות זאת.

ילדים.ות יבחינו באופן טבעי בדרך בה את תבחרי לנהוג ותהיה הסקה טבעית באשר להתנהגות הנגזרת מכך.


אם עולה בך חשש איכשהו לקשר בין פגיעה מינית לבין הנשיקות האלו, באתי להרגיע. אין קשר. נשיקות בין אחים לא מהוות פתח למבוגר לפגוע בילד.ה.


שלישית, מה מתעורר בך כשאת רואה את הנשיקות?

האם את או אתה יכולים לראות את התום/רוך/חיבור/קשר שנשיקות אלו מבטאות?

יש כאן חופש פעולה חשוב לביטוי אהבה פשוט בין אחאים עם חיבור גדול.

נשיקות אלו לא מהוות חלק מרצון או משיכה רומנטית או זוגית, ברוב המקרים יישאר זכרון טוב מקשר חם ואוהב והדבר לא מעיד על משיכה זוגית או סכנה לכך בין האחרים.יות.


מתי לדאוג?

  • כשמורגש שההתנהגות מוגזת.

  • כשההתנהגות זולגת למקומות לא מותאמים.

  • כשנראה לך שמשהו כאן אובססיבי ויש עיסוק מוגבר בנשיקות הללו.

  • כשיש דרישה מצד אחד לנשיקה ויש איום במקרה שלא.


18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול