חיפוש
  • noa geiger

יום עיון למדריכות הורים

עודכן: 11 באוג׳ 2020

בסוף פברואר התארחתי בבי"ס למקצועות ההורות של גנית פרג, העברתי יום עיון למדריכות הורים על מיניות ילדית בריאה ועל פגיעות מיניות.

יום העיון הורכב משלושה מפגשים, 2 הרצאות וסדנא ובהם פגשתי מדריכות הורים מוכשרות שבאו ללמוד ולקבל כלים להתמודד עם שאלות שעולות בהדרכות שהן מעניקות כנשות מקצוע.

ראשית אני אציין שזה פשוט מרתק להעביר תכנים לנשות מקצוע שרק רוצות ללמוד, להרחיב את הידע שלהן, להעמיק את ההבנה שלהן. קבוצת נשים שרוצות להיות מקצועיות יותר, רציניות יותר ומוכנות לכל תרחיש שעולה כמדריכת הורים.


במפגש הראשון סרקתי את ההיסטוריה של המחקר על מיניות ילדית ובתוך כך עברתי כרונולוגית מגיל לידה ועד גיל 40. מה היא מיניות עבור כל גיל, כיצד היא מתבטאת, במה היא מתאפיינת, איך לזהות מתי יש ביטוי בריא ומתי יש ביטוי מוגזם או חוצה גבולות. דיברנו בהרחבה על איך דברים שנראים לנו שגרתיים הם חלק מחקירה של מיניות ילדית, הרחבתי עבורן את הפרספקטיבה של הבנת ההתנהגויות.

המפגש הזה ריתק אותן ונראה היה שיכלתי להאריך אותו בשעה בקלות, הידע הנצבר הוא עצום והוא מאפשר חלון מרתק את המיניות האנושית.


במפגש השני דיברנו על פגיעות מיניות. מאכניזם, עובדות ומתוך כך נורות אזהרה לזיהוי ילדים וילדות שנפגעים מינית בילדות.


המפגש השלישי היה בצורת סדנא, הוא ארך כשעתיים וחבל שלא הקדשתי לו חצי יום. במפגש סה הבאתי מקרים, שאלות ודוגמאות מהשטח. תכנים שעלו בהרצאות שלי, בלייבים שעשיתי בקבוצות פייסבוק ושאלות שהגיעו אלי בכל מיני דרכים ומכל מיני הורים. ניתן היה לראות כמה הזדהות עלתה במשתתפות, כמה השאלות האלו מוכרות להן, אם מהשדה המקצועי ואם מחייהן הפרטיים. כמעט לכל אחת היה מה לשתך, מחשבות חדשות. הפרספקטיבה הורחבה, עניתי על שאלות והייתה חוויה כללית של למידה משותפת.


אם אתן מכירות מקום שיכול להתעניין

אם את רוצה להגיע ליום עיון כזה

אם את רוצה ליזום הרמה של יום כזה.


דברי איתי


  • זה מנוסח בלשון אישה אך פונה לכל המגדרים.


5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול