חיפוש
  • noa geiger

אמא מה זונה ? מענה על שאלות

"אמאאאאאאאאאאאא, מה זה זונה? "

יאבאלה, השאלה נזרקה לאוויר . מצד אחד , אני רוצה לברוח. לא בא לי להגיב , למה הילדים שלנו גדלים מהר כלכך ושומעים שטויות מזרים? למה לא הצלחתי להגן עליהם משאלות מטופשות? איך לעזאזל אני עונה על זה עכשיו?

אפשר רגע לנשום הילדים והילדות שלנו לא יבהלו אם ניקח רגע למחשבה כדי לענות ברצינות.


אז מה זה זונה באמת?

מה האמת שהיית עונה לבת.ן שלך על השאלה? מה היית רוצה שהילד.ה שלך ת/ידע על המושג הזה? באיזה גיל נכון להגיד בכלל את כל האמת על זנות? מה את.ה יודע.ת על זנות בעצם?


איך אפשר לענות על השאלה הזאת בצורה כזו שתגרום לילדינו לשוב אלינו עם עוד שאלות כאלו בעתיד. איך אפשר לענות השאלה בצורה שתגרום לשני הצדדים נוחות מירבית.


כמו ברוב המקרים חשוב להתייחס למענה על שאלות באופן מותאם גיל ולהנגיש את המידע כך שלא יציף את ילדיכם.

התחילו מבירור מול הילד.ה :

  • היכן שמעת את המילה הזו?

  • מה את.ה יודע.ת על המילה הזו?

  • מה זה בכלל לדעתך?

מתחת לגיל 5 אני ממילצה שלא להגיד מה זה זונה ולהגיד שזו מילה שנחשבת קללה ולכן אנחנו לא נשתמש בה. חשוב יהיה להתמקד במקום שבו ילדיכם שמעו את המילה - מול הגן/צהרון/חוג/משפחה וכו'.


בגיל גן חובה התשובה שלי היא: זונה זה משהו שגם נשים עושות וגם גברים. זה לא משהו שבוחרים לעבוד בו וזה מסב הרבה עצב למי שעובד בזה. זו נחשבת קללה ברוב המקומות וזו מילה שלא נעים לאנשים לשמוע.

זו לא עבודה שא.נשים שאנחנו מכירים עובדים בה.

מי שעובד.ת כזונה נחשב.ת אדם שנותן שיגעו לו בגוף בלי חוקים וכללים וזה מאוד מסוכן לכולם.ן. -----> חישבו טוב האם חלק זה מתאים לילדיכם לשמוע.

כן, מדובר בלתת חלקי אמיתות, אבל בגיל 5, זה מעל ומעבר.


מגיל בי"ס והילך אני מציעה להעמיק ביותר שאלות תחילה:

מה את.ה יודע.ת על זונה?

מה זה זונה לדעתך?

למה לדעתך זו נשחבת קללה ולמה משתמשים בה?


הניסיון המקצועי לימד אותי שכדאי קודם כל להחזיר את השאלה אל הילד.ה ורק בהמשך להחליט איך לענות . על בסיס התשובה שלהם נוכל לבנות את התשובה שלנו בלי להעמיס ידע מיותר ובלי להציף.

  • מומלץ להגיד שזו קללה ולבקש לא להשתמש בה.

בגילאים הבוגרים יותר, 10+:

לציין שהעוסקים בזנות סובלים ממחלות, התמכרות לסמים ואלכוהול, מתים בגיל צעיר, עוברים פגיעה מינית, מתקשים לקיים חיים נורמטיבים.


חשוב לי לומר, השאלות האלו מציפות ומעוררות בנו את העמדות שלנו וגם מבוכה ואי נוחות מול מציאות קשה שבה כולנו חיים.

חשוב שנכיר ונדע מה אנחנו חושבים על זה כדי שנצליח לענות באופן מותאם ומחבר. בסופו של דבר כולנו רוצים ורוצות להיות כתובת עבור הילדים והילדות שלנו בהווה ובעתיד ולכן כדאי שתדעו כיצד לענות באופן מותאם.


31 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול